IndeksIndeks  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 
 

 Ogólnopolski zjazd zarządu Komisji Operatorów Żurawi Wieżowych OZZIP

Go down 
AutorWiadomość
Predator
Admin


Liczba postów : 27
Punkty : 77
Reputation : 0
Join date : 30/03/2015

PisanieTemat: Ogólnopolski zjazd zarządu Komisji Operatorów Żurawi Wieżowych OZZIP   14/1/2016, 09:13

9. stycznia. Ogólnopolski zjazd zarządu Komisji Operatorów Żurawi Wieżowych OZZIP
9 stycznia 2016 r. odbył się w Warszawie ogólnopolski zjazd Komisji Operatorów Żurawi Wieżowych, z udziałem przedstawicieli kierownictw regionalnych oddziałów
naszej Komisji. W kuluarach zjazdu odbywały się nagrania wypowiedzi reprezentantów poszczególnych miast do prezentacji filmowej, która zostanie wykorzystana podczas Biennale Architektury w Wenecji Idea ukazania budowy z perspektywy zwykłych robotników - przedstawiona uczestnikom zjazdu przez panie Dominikę i Martynę. - cieszy się pełnym poparciem Komisji Operatorów Żurawi Wieżowych. Mamy nadzieje, iż przygotowywana wystawa upowszechni świadomość, iż na projektantach budynków ciąży odpowiedzialność nie tylko za komfort ich przyszłych użytkowników, ale również za bezpieczeństwo ich wykonawców: cieśli, zbrojarzy, murarzy, operatorów itd.
Celem zjazdu było wypracowanie strategii działania Komisji na najbliższy rok, a także koordynacja działań poszczególnych oddziałów regionalnych w zakresie współpracy z Urzędem Dozoru Technicznego i Państwową Inspekcją Pracy. Głównym tematem obrad była kwestia połączenia i uspójnienia naszych inicjatyw odnośnie przywrócenia Rozporządzenia z 20 marca 1954 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy obsłudze żurawi, uchylonego - w skandalicznych okolicznościach - 1 marca 2013 r. Zjazd poparł kampanię podjętą przez krakowski oddział naszej Komisji, mającą na celu wymuszenie na władzach RP przywrócenia poszczególnych zapisów Rozporządzenia. Postanowiliśmy ponadto, iż będziemy wspólnie zabiegać o przywrócenie Rozporządzenia w całości - ewentualnie z pewnymi poprawkami.
Rozmawialiśmy także o problemach i perspektywach rozwoju, funkcjonujących pod patronatem naszej Komisji, spółdzielni operatorskich - na chwilę obecną bojkotowanych przez największe firmy branży dźwigowej.
Zjazd był także okazją do podsumowania pierwszego roku naszej działalności. Życzyliśmy sobie, by kolejny rok był jeszcze bogatszy w sukcesy, niż ubiegły.
Powrót do góry Go down
 
Ogólnopolski zjazd zarządu Komisji Operatorów Żurawi Wieżowych OZZIP
Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: Komisja Miedzyzakładowa Operatorów Żurawi Wieżowych OZZ IP :: Komisja Międzyzakładowa "Inicjatywa Pracownicza"-
Skocz do: